. Hakkımızda

"Kimseye ne müvekkile, ne hakime hele ne iktidara tabiyiz. Bizim aşagımızda kişilerin varlığı iddiasında da değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin en kıdemlisinden ve isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar. Fakat efendileri de olmadı.
Molierac

Av. Ömer Durak avukatlık kariyerine Türkiye'nin sektördeki bir numaralı müzik yapım şirketi bünyesinde hukuk müşaviri olarak başlamıştır. Burada Fikir ve Sanat Eserleri alanında ve müzik piyasasında uzmanlaşma ve Türkiye'nin önemli sanatçılarıyla ve yapımcı şirketleriyle çalışma fırsatı bulmuştur. Av.Ömer Durak hukuk kariyerine 1999 yılında kurduğu Ömer Durak Hukuk Bürosu ile bugüne kadar devam etmiştir.

"Ömer Durak Hukuk Bürosu, şirketlere ve bireysel müvekkillerine sunduğu hukuki müşavirliğin yanında, dava ve duruşma alanında da engin bir tecrübeye ve birikime sahiptir."

Medeni Kanun'un evlilikte mal rejimlerine ilişkin bölümünün yeniden düzenlemesi ile eşler arasındaki mal rejimi, evlenirken veya evlendikten sonra eşler arasında akdedilecek mal rejimi sözleşmeleri, boşanma davaları ve boşanma davasına bağlı olarak açılması gereken mal tasfiyesi davaları ve bu davaların Medeni Kanunumuzdaki yeni düzenlemeye uygun olarak özenli ve bilinçli olarak takibi evli çiftler açısından hayati önem arz etmektedir. Medeni Kanunumuzun yeni düzenlemesiyle yanlış veya geç atılacak bir adım eşlerden biri için tüm hayatını olumsuz etkileyecek ölçüde telafisi mümkün olmayan zararların oluşmasına sebep verebilir. Bu bakımdan Medeni Kanun'un mal rejimine ilişkin yeni düzenlemesini özümsemiş, takip ettiği birçok davada tecrübe etme fırsatı bulmuş ve buna bağlı olarak yeni düzenleme sebebiyle akıl karışıklığı ve deneyim noksanlığı yaşamayan bir hukuk bürosuyla çalışmak evlilikte mal rejimleri hakkında bilgi almak isteyen ve/veya boşanmayı düşünen bireyler açısından çok ama çok önemlidir. İşte bu noktada büromuz doğru bir adrestir.

Ömer Durak Hukuk Bürosu başta fikir ve sanat eserleri, marka ve patent hukuku, ticaret hukuku, medeni hukuk, borçlar hukuku ve iş hukuku alanında olmak üzere hukukun birçok alanında deneyimini derinleştirerek ve avukat kadrosunu geliştirerek devam etmiştir.

Ömer Durak Hukuk Bürosu yıllardır birçok müzik ve sinema sanatçının ve ayrıca Türkiye'nin en önemli sinema ve televizyon filmi yapımcı firmalarının avukatlığını üstlenerek bu alanda Türkiye çapında tanınmış bir hukuk bürosuna dönüşmüş ve neticede Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku alanında eşsiz bir deneyime ve bilgi birikimine sahip olmuş ve her geçen yıl gelişen müvekkil portföyüyle doğru orantılı olarak bünyesindeki avukat sayısı ve avukatların belirtilen alanlardaki deneyimi ve bilgisi de artmıştır.

Büromuz halihazırda Türkiye'nin en önemli bir çok sanatçısının, sektöründe lider yapımcı şirketlerin ve ayrıca uluslar arası ticaret ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren büyük şirketlerin hukuk müşavirliği ve avukatlığını yapmaktadır.

Ömer Durak Hukuk Bürosu titiz ve detaycı çalışmayı prensibi edinmiş, konusunda uzman ve deneyimli, günün her saati birebir temas kurulup yardım talep edilebilecek kadar müvekkilleriyle yakın bir ortamda çalışan geniş avukat kadrosuyla müvekkillerine güven veren bir ortam sunar. Ömer Durak Hukuk Bürosunda çalışan avukatların tamamı Ömer Durak Hukuk Bürosunun faaliyet gösterdiği hukuk alanlarında oldukça deneyim ve bilgi sahibidirler.

Büromuz uluslararası inşaat ve ticaret alanlarında faaliyet gösteren birçok uluslararası şirketin uzun yıllar hukuki müşavirliğini de üstlenmiş olmasına bağlı olarak Uluslararası ticari sözleşmeler hazırlanması ve sözleşme müzakerelerinin yürütülmesi, birleşme ve devir alma, joint venture ve benzeri sözleşmelerinin hazırlanması ve birleşme ve devir alma hazırlıkları kapsamında şirket denetimi ve due dilligence rapor hazırlanması konularında uzman kadrosuyla yardıma hazırdır.

Ömer Durak Hukuk Bürosunun müvekkil portföyündeki birçok firma dünyanın en önemli markalarının ve kuruluşların Türkiye distribütörlüğünü yapmakta olduğundan münhasır veya münhasır olmayan distribütörlük sözleşmeleri, bayilik sözleşmeleri ve benzeri uluslararası ticari sözleşmeler konusunda eşsiz bir deneyime sahiptir.

Büromuz otel yönetim ve işletme sözleşmeleri konusunda da oldukça deneyim ve ihtisasa sahip ender hukuk bürolarından birisidir.

Ömer Durak Hukuk Bürosu kadrosundaki avukatların uzmanlaşmış oldukları aşağıdaki sayılan hukuk alanlarında müvekkilleri adına uzun yıllardır takip ettiği birçok davayla birlikte müthiş bir dava ve duruşma tecrübesine sahiptir.

Fikri ve Sınai Haklar Hukuku
Marka ve Patent Hukuku
Ticaret Hukuku
Borçlar Hukuku
Medeni Hukuk
İş Hukuku
Enerji Hukuku
Basın Hukuku
Gayrimenkul Hukuku
Rekabet Hukuku
Birleşme ve Devralmalar
Sözleşme Hukuku
İnşaat Hukuku
Ceza Hukuku

Ömer Durak Hukuk Bürosu marka ve patent tescili konusunda da bünyesindeki avukat ve marka-patent vekilleri ile müvekkillerine ihtiyaç duydukları marka, patent tescili ISO, TSE belgesi alınması gibi konularda da yardımcı olmaktadır. Büromuz yıllardır takip ettiği marka davaları sayesinde marka hukuku alanında mevzuat ve Yargıtay İçtihatları konusunda oldukça donanımlıdır.

Büromuz sahte ve korsan ürün konusunda yıllarca uluslararası birçok şirketin avukatlığını üstlenmiş ve sahte ve korsan ürün pazarında yıllara uzman ve deneyimli kadrosuyla birçok başarılı operasyona imza atmış ve neticesinde bu alanda milyonlarca sahte ve korsan ürünün el konularak imhasını ve sahte/korsan ürün satışı ile iştigal eden yüzlerce sanığın yakalanarak yargılanmasını sağlamıştır. Büromuz sahte/korsan ürün alanında yıllarca sürdürdüğü mücadele ile birlikte gerek adli–yelerde ve gerekse polis merkezlerinde hatırı sayılır bir çevre edinmiş ve dolayısıyla bu alanda faaliyet göstermeye çalışan birçok firmanın yaşadığı bürokratik engelleri olduğunca minimum düzeye indirmeyi başarabilmiştir.
Ana sayfa
| Hakkımızda | Çalışma Alanlarımız | Avukatlarımız | İnsan Kaynakları | İletişim

© 1992 - 2010 Ömer Durak Hukuk Bürosu. Tüm hakları saklıdır.

iletişimde diğer yarınız

Avukat,İstanbul,Hukuk,Enerji,Boşanma,İş Hukuku,Ömer Durak,Ticaret,Mahkeme,Dava,Telif,Marka,Gayrimenkul,Sözleşme,Ceza